درگيری ميان مقامات عاليه ی استان كردستان

6 07 2010

 چند روزپیش در جلسه ي معارفه ي عليرضا شهبازي استاندار جديد كردستان، درگيري لفظي شديدي ميان مقامات عاليه استان ايجاد شد.
 اسماعيل نجار استاندار سابق كردستان در اين جلسه اذعان كرده بود مخالف اجراي احكام اعدام ها بوده است. وي همچنين اقرار كرده بود كه عليرغم فشارهاي بسيار، چندين نامه براي لغو حكم اعدام ها براي مقامات مسوول به مركز ارسال نموده ام.
اين در حالي است كه هنگام مراجه ي خانواده هاي شهيدان 19 ارديبهشت شخص استاندار خانواده ها را به تمسخر گرفته و به آن ها بي حرمتي نموده بود تا جايي كه در پاسخ به سوال يكي از اعضاي خانواده ها مبني بر » چه كسي پاسخگو است؟ » گفته بود خودم شخصا در آن دنيا پاسخ اعدام شدگان را خواهم داد.
در برابر سخنان استاندار سابق، حسن زاده معاون سياسي وي گفته بود اجراي حكم اعدام ها روا بوده و در آينده نيز بايد انجام پذيرد. وي همچنين از زندانيان سياسي كرد محكوم به اعدام به عنوان تروريست ياد كرده بود. متعاقب تنش ميان مواضع استاندار سابق و معاون وي، مصطفي نجار وزير كشور به شدت عليه حسن زاده شوريده و گفته بود زمان سخنراني اين شخص به اتمام رسيده و يكي ديگر به ايراد سخن بپردازد كه سخنان اش ارزش گفتن داشته باشد.
به دنبال آن، عليرضا شهبازي استاندار جديد نيز به ايراد سخنراني پرداخته و از همان ابتداي سخنان اش تصريح كرده بود كه راضي به پذيرفتن پست استانداري كردستان نبوده و تنها به اصرار محمد رضا رحيمي معاون اول رييس جمهور مسووليت اين پست را پذيرفته است.
شايان ذكر است محمد رضا رحيمي گفته بود از آن جا كه عليرضا شهبازي آشنا به وضعيت حاكم بر كردستان است و تجربه ي يك دوره فعاليت در پست معاونت سياسي امنيتي را نيز دارد بهتر از هر شخص ديگري مي تواند مسايل و مصايب كردستان را اداره نمايد. گفتني است استاندار سابق در پايان جلسه، به هر يك از كاركنان استانداري مبلغ 140 هزار تومان وجه نقدي به عنوان هديه پرداخت نموده بود.
منبع گزارش، اتحادیه خانواده های فعالان در بند کورد


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: