آیا مولوی عبدالحمید یک اصلاح طلب افراطی است؟!

2 08 2010

آیا مولوی عبدالحمید یک اصلاح طلب افراطی است؟!
مَی مَکُران ـ این سؤالی است که سایت زاهدان پرس، سایت جریان افراطی و بنیادگرای نزدیک به دارودسته احمدی نژاد در زاهدان منتشر می شود. از دیدگاه گردانندگان این سایت حتی حسینعلی نورا نیز به اصلاح طلبان نزدیک است. آن چه در زیر می خوانید فضاسازی این جریان علیه مولوی عبدالحمید هست. در ارتباط با خبر ممنوع الخروج شدن او نیز این سایت نوشته است: عاقبت مولوی عبدالحمید ممنوع الخروج شد
آیا مولوی عبدالحمید یک اصلاح طلب افراطی است؟!
بررسی مواضع سیاسی مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در دهه اخیر نشان می دهد که وی علی رغم تلاش اطرافیانش برای آنکه وی را یک روحانی بی طرف سیاسی نشان دهند؛ متمایل به اصلاح طلبان افراطی بوده و همواره از کاندیداهای این طیف منزوی شده حمایت کرده است.
بررسی مواضع سیاسی مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در دهه اخیر نشان می دهد که وی علی رغم تلاش اطرافیانش برای آنکه وی را یک روحانی بی طرف سیاسی نشان دهند؛ متمایل به اصلاح طلبان افراطی بوده و همواره از کاندیداهای این طیف منزوی شده حمایت کرده است.
به گزارش زاهدان پرس وی با حمایت دو دوره از سید محمد خاتمی و پس از آن از دکتر معین و در نهایت از موسوی نشان داه است که این روحانی اهل سنت تمایل فراوانی به این جریان سیاسی که هم اینک بسیار منزوی شده است دارد.
پافشاری بر این مواضع تا به آنجا بوده که وی حتی برای حمایت از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و شورای شهر در زاهدان همواره از اصلاح طلبان حمایت کرده است؛ که پیمان فروزش نماینده فعلی زاهدان و وابسته به اصلاح طلبان افراطی از این موارد می باشد.
مولوی عبدالحمید حتی در دوره های از انتخابات ریاست جمهوری منجمله دوره دوم انتخابات نهم و همچنین انتخابات دهم که مشخص بود کاندیداهای اصول گرایان برنده انتخابات می شوند حاضر به حمایت از اصولگرایان نشد.
وی در حالی در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی هیچگاه انتقاداتی را به شکل صریح از دولت وی انجام نداد که علی رغم خدمات فراوانی که دولت احمدی نژاد در استان سیستان و بلوچستان انجام می دهد و رضایت مردم منطقه همواره به خاطر اصولگرا بودن رئیس جمهور ،دولت وی را مورد انتقاد قرار می دهد.
همچنین اظهارات اخیر مولوی عبدالحمید در نماز جمهه کورین زاهدان نشان داد که وی با وجود انکه مسائل انتخابات برای مردم ایران حل شده است ولی همزمان با اصلاح طلبان افراطی در آستانه 22 خرداد قوانین انتخابات را زیر سوال برد.
مولوی عبدالحمید یکبار دیگر از ادبیاتی راجع به حوادث انتخابات شکوهمند و بی نظیر 22 خرداد استفاده کرد که همواره چهره های افراطی اصلاح طلب منجمله کسانی که امروز مردم ایران از انان به عنوان سران فتنه یاد می کنند استفاده کرد.
وی حتی در حالیکه بحث اصلاح قانون انتخابات و درخواست برای استفاده از ناظران بین المللی برای نظارت بر انتخابات ایران از طرف افراطیون اصلاح طلب همواره مطرح شده است در خطبه اخیر خود خواستار اصلاح فوری قانون انتخابات شد و گفت :” جریانات انتخابات‏های اخیر ثابت کرده است که قوانین فعلی کاملا جواب‏گو نیست و باید انتخابات را به نحوی برگزار کنیم که از حضور ناظران بین‏المللی هیچ حراسی نداشته باشیم و به جهان ثابت کنیم که می‏توانیم سالم‏ترین انتخابات را در جمهوری اسلامی برگزار کنیم.
به گفته ناظران سیاسی حمایت مولوی عبدالحمید طی دهه اخیر از جریانات افراطی اصلاح طلب سبب شده است که وی در افکار عمومی به عنوان یک روحانی اهل سنت سیاسی و وابسته به جریانات افراطی اصلاح طلب شناخته شود.
عاقبت مولوی عبدالحمید ممنوع الخروج شد!!
به گزارش زاهدان پرس سایت رسمی مسجد مکی زاهدان طی مطلبی از ممنوع الخروج شدن مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی این مولوی اصلاح طلب و پرحاشیه خبر داد .
سایت رسمی مسجد مکی زاهدان از ممنوع الخروج شدن مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی خبر داد .
به گزارش زاهدان پرس سایت رسمی مسجد مکی زاهدان طی مطلبی از ممنوع الخروج شدن مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی این مولوی اصلاح طلب و پرحاشیه خبر داد .
سایت رسمی مسجد مکی در مطلبی آورده است : ” در پی سفر اخیر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان به ترکیه و شرکت در کنفرانس بین المللی اتحادیه جهانی علمای مسلمین، پس از بازگشت، در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران گذرنامه ایشان توقیف شد.
در ادامه این مطلب آمده است: رسیدی که پس از توقیف گذرنامه به ایشان تحویل داده شده، اشاره به حکم صادره از دادگاه ویژه روحانیت داشته است.
این سایت همچنین از مولوی عبدالحمید به عنوان یکی از اندیشمندان جهان اسلام نام برده است و از سفر مجدد ایشان به عربستان سعودی خبر داده است.
این سایت البته اعلام کرده است که به خاطر توقیف گذرنامه مولوی عبدلحمید فعلا سفر وی به عربستان سعودی منتفی شده است .
این در حالیست که سفر قبلی مولوی عبدالحمید به عربستان سعودی و دیدار وی با پادشاه عربستان حرف و حدیث های فراوان و همچنین موجب نگرانی هایی در میان مردم استان سیستان و بلوچستان شده بود .
گفتنی است مولوی عبدالحمید از علمای پرحاشیه اهل سنت در سیستان و بلوچستان محسوب می شود که رابطه و تاثیر پذیری زیادی از جریانات افراطی اصلاح طلب دارد .
یادآور می شود سخنرانی ها و مصاحبه های مولوی عبدالحمید در سالهای اخیر با رسانه های ضد انقلاب بارها باعث سواستفاده دشمنان ایران اسلامی شده است و با استناد به همین سخنان وی رسانه های غربی و ضد انقلاب جمهوری اسلامی ایران را متهم به تبعیض و ظلم به اهل سنت کرده اند .


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: