بیانیه ی مشترک جمعی از کارگران روستاهای مناطق » ژاوه رود » و » چَم شار » سنندج در محکومیت ادامه ی بازداشت فعالین کارگری شهر سنندج

8 04 2013

Downloadبیش از یک ماه از بازداشت فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری شهر سنندج به اسامی: وفا قادری، خالد حسینی، علی آزادی، حامد محمودی نژاد، بهزاد فرج اللهی و غالب حسینی می گذرد. با این وجود هنوز هم آزادی این عزیزان در هاله ای از ابهام قرار دارد.


بیانیه ی مشترک جمعی از کارگران روستاهای مناطق » ژاوه رود » و » چَم شار » سنندج در محکومیت ادامه ی بازداشت فعالین کارگری شهر سنندج

به راستی این عزیزان انسان هایی هستند که شرافتمندانه و بی دریغ از حقوق ما و دست های پینه بسته ی ما کارگران دفاع می کنند، و سختی راهی را به جان خویش قبول نموده اند که مقصدی به غیر از رهایی ما رنجبران و زحمتکشان را محقق نمی گرداند. آنان تلاشِ خستگی ناپذیری را آغاز نموده اند که اشک ما محرومان را به لبخندی آکنده از خوشبختی مبدل سازد، و شانه های تکیده، و زانوان شکسته ی ما استواری پیمودن مسیر آزاد و برابر را در خود بیابند.

حافظان سرمایه در ایران، انرژی هسته ای را حق مسلم هر ایرانی می دانند؛ اما زندگی شایسته و انسانی را هرگز! در میان بُهت و ناباوریِ جهانیان، به آسانی می توانند آشویتس و کشتارهای دسته جمعی را انکار کنند و، واقعیاتِ آن را به خیال خویش وارونه جلوه نمایند. زندان های مخوف و سیاه چال های دهشتناکِ ایران را افسانه بنامند و، اعتراضات توده ای را فتنه جلوه دهند. اما نیازِ به نان و مسکن و آزادی را هیچگاه نخواهند توانست در جامعه نابود بسازند، و فریاد مساوات و حق طلبی را در گلوی انسان های آزادی خواه خفه نمایند، و فوران آتشفشان توده های به ستوه آمده از فقر و نابرابری را خاموش نمایند.

جنبش کارگری ایران به مثابه ی جنبشی واقعی و رادیکال، توان و شایستگی آن را دارد، تمامی خرابی های زلزله ای که سیستم سرمایه داری ایران ایجاد کرده را بازسازی نموده، و تمامی آثارِ زیان بار آنرا از زندگی مردم ایران بزداید و، سنگ های بنای نوبنیاد آزاد و برابر را بر ویرانه های سیستم سرمایه داری کهن بنیان نهد. و تمامی آثارِ فقر و نابرابری، ستم و استثمار و بهره کشی را از زندگی تهی دستان پاک نماید.

فعالین کارگری و تشکل های کارگری نیز به منزله ی نمایندگانِ برخاسته از بطن همین جنبش، که سعی بر گشایش گرهِ کور از زندگی و معیشت مردم ایران دارند، حقانیت آنرا دارند که، با توجه به فعایت های کاملن انسانی خود، مورد حمایت های گسترده و همه جانبه ی تمامی ملت ایران، خصوصن کارگران و تهی­دستان قرار گیرند. تا در سایه ی آن، مشروعیتِ لازم جهت جامه ی عمل پوشاندن به اهداف و برنامه های جنبش کارگری را کسب نمایند.

در پایان ما کارگران روستاهای مناطق ژاوه رود و چم شار سنندج ضمن » نه » گفتن به تمام مصائب و نابرابری های اجتماعی، و محکوم نمودن هر سطحی از فشار بر تشکل های اجتماعی، خواهان پایان بخشیدن و رفع محدودیت های اِعمال شده بر تمامی مدافعین و فعالین عرصه ی حقوق کارگر می باشیم، و آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی کارگران و فعالین کارگری و سیاسی، خصوصن بازداشت شدگان اخیر سنندج را خواستاریم.

،

زنده باد جنبش رهایی بخش کارگری

جمعی از کارگران روستاهای

توریور- اندر- حلوان- تنگی س


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: