نامه سرگشاده خانواده دو زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام خطاب به احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران

11 08 2013

Download (5)علی افشاری به همراه برادرش حبیب الله افشاری از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق فعالیت تبلیغی و عضویت در یک حزب مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اعدام محکوم شده است. حکم صادره در دی ماه دو سال گذشته به آنها در زندان ارومیه ابلاغ شده که سال گذشته نیز دیوان عالی کشور حکم اعدام این دو برادر را که خواستار تجدید نظر در حکم خویش شده بودند را تائید کرد.


نامه سرگشاده خانواده دو زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام خطاب به احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران

خانواده این دو برادر محکوم به اعدام با توجه به نامه ای که کوپی از آن در اختیار” کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی” قرار داده اند ، به احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران این چنین می نویسند:
جناب آقای احمد شهید
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران
همان طور که مطلع هستید از سه سال گذشته دو عضو خانواده ما به دلیلی ناموجه و گناهی ناکرده وتحمیل شده از سوی دادگاه انقلاب اسلامی در یک دادگاه چند دقیقه ای ، به اتهام هواداری از حزبی که سالهاست از مبارزه مسلحانه علیه حکومت جمهوری اسلامی دست کشیده و وارد فاز تبلیغاتی و فرهنگی شده ، محکوم به محاربه و برایشان حکم اعدام صادر کردند.
در آخرین تماسی که از وضعیت علی مطلع شدیدم که وی دچار عفونت شدید دربیشتر اعضای بدنش شده و گویا قادر به حرکت یک دست خود نیست و در پی اصرار دیگر برادرش در زندان برای انتقال وی به بیمارستان ، مسئولین زندان ملاقات آنها را با ما ممنوع کردند.
لذا ما به عنوان اعضای خانواده و نزدیکان این دو زندانی سیاسی از شما و تمامی مجامع بین المللی و حقوق بشری تقاضا داریم تا ضمن دفاع از حقوق اولیه و ابتدایی آنها ، از مسئولان زندان بخواهند تا بطور فوری با انتقال علی به بیمارستان جهت مداوای وی موافقت کنند و از مقامات قضایی جمهوری اسلامی بخواهید که در دادگاهی عادلانه این دو عضو خانوادمان دادگاهی شوند چرا که تمام مدارک و شواهد دال بر بی گناهی آنها وجود دارد و بدونه هیچ دلیلی به اعدام محکوم شده اند.
جناب آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران
ما خواهان مداخله موثر و فعال و فوری هستیم زیرا جان این دو عضو خانوادمان در خطر جدی میباشد. حمایت شما و مجامع بین المللی در مقطع حساس کنونی ازاین دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام ، مانع از وقوع هر فاجعه وتراژدی دیگری میباشد .
خانواده دو زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام ( علی و حبیب افشاری)
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ – ۲۰۱۳ August 11


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: