ائتلاف منفی تندروهای استان با سلطه جویان خارجی (نگاهی به مواضع حسینعلی شهریاری)

27 04 2014

shahriyariمی مکران ـ حسینعلی شهریاری، چهره ناشناخته ای نیست. او از سیستانی های تندرو و از حامیان سیاست سرکوب همه جانبه در بلوچستان است. نگاه امنیتی و شیعه محور او را در سال های اخیر و بویژه در دوران هشت ساله دولت مافیائی احمدی نژاد به خوبی مشاهده کرده ایم. دفاع قاطع او از کاندیداتوری سعید جلیلی، نگاه و سیاست او را به خوبی نشان می دهد. در این نگاه، مسائل سیستان و بلوچستان باید با مشت آهنین حل و فصل شود؛


ائتلاف منفی تندروهای استان با سلطه جویان خارجی (نگاهی به مواضع حسینعلی شهریاری)

در این نگاه، مردم بلوچ تمامآ مجرمند مگر آنکه عکس آن ثابت شد؛ در این نگاه تمامی اهل سنت، وهابی هستند و مجری خط عربستان در منطقه، مگر این که سرسپردگی خود را به ایشان و باندهای همسوی شان اثبات کرده باشند؛ و چنین است که ایشان هر نوع تعامل مذهبی، همگرائی فرهنگی و تبادل افکار و اندیشه ها را سمّی مهلک برای نگاه و دیدگاه خود می دانند. و چنین است که ایشان نمی خواهند بفهمند که اگر گروه های تندرو سنی در منطفه فرصت عرض اندام پیدا می کنند بخاطر سیاست سرکوبگرانه رژیم اسلامی، بخاطر تبعیض های ریشه دار، به دلیل بیکاری فلج کننده و بی آیندگی نسل جوان این استان است. همان علت هائی که بخشی از جوانان را یا به دام سوداگران مرگ چه در باندهای بین المللی قاچاق و چه در گروه های تروریست حمایت شده از سوی سلطه جویان منطقه ای و بین المللی می اندازد. در یک کلام باید گفت که نگاه و سیاست های مورد حمایت آقای شهریاری هم در این وضعیت، هم وزن و هم دوش این نیروهای پلید خارجی عمل می کند. و این نگاه، سمّ مهلکی است در استانی که تنوع قومی و فرهنگی آن بیش از دیگر استان هاست و هم زیستی مسالمت آمیز مردم این استان، زبانزد همگان!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حکایت شهریاری و سخنان نسنجیده اش
ابراهیم مهرنهاد ـ (فیسبوک) شهریاری نماینده پرحاشیه و تندروی مجلس طی تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس با اصرار نسبت به اظهارات گذشته اش مبنی بر اتهامات بی مورد و بدون سند به سنی مذهبان استان طی سخنانی موهن ضمن دراز نمودن انگشت اتهام به اهلسنت در قضیه کشته شدن دو نفر در آستانه سفر ریاست جمهوری این قتلها را ناشی از انگیزه های مذهبی دانسته!و به وقوع نسل کشی و قوم کشی در استان هشدار داده است.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بدون اشاره به شهادت حامد ریگی،طلبه ی دارالعلوم زاهدان در قستمی از سخنان خود با واکنش به نطق اخیر حمیدرضا پشنگ نماینده اعتدالگرای خاش و نصرت آباد ، مدارس دینی اهلسنت را مروجان خشونت و فرقه گرایی دانسته و تلویحا سخنان مولانا عبدالحمید نسبت آنچه فتنه 88می نامید وهمچنین مواضع ایشان در قبال آزادیخواهی مردم ستمدیده سوریه را مورد نکوهش قرار داده است.
دکتر شهریاری در حالی ایراد سخن می نمود که پارادوکس هایی در نطق او کاملا نمایان بود آنجا که اختلاف افکنی را کار افرادی ورای دو مذهب شیعه و سنی میدانست!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ندای زاهدان ـ سخنی با دکتر شهریاری
شهریاری در بیانیه ای تماما سیاسی موضوع ترورهای اخیر را مربوط به سیاستهای دولت تدبیر و امید در استان دانست + سخنی با دکتر شهریاری
شهریاری در بیانیه ای تماما سیاسی موضوع ترورهای اخیر را مربوط به سیاستهای دولت تدبیر و امید در استان دانست + سخنی با دکتر شهریاری در حالی که مسئله ناامنی و ترور سالهای سال دولتهای مختلف جمهوری اسلامی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا را درگیر کرده است، شهریاری نماینده زاهدان در بیانیه ای تماما سیاسی بدون توجه به ابعاد این ناامنی ها سعی کرده آنها را مربوط به سیاستهای دولت تدبیر و امید اعلام کند. متاسفانه لحن و ادبیات نماینده محترم زاهدان بیشتر از آنکه دلسوزی و در راستای ایفای وظابف نمایندگی باشد بیشتر به یک بیانیه سیاسی برای بهره برداری های سیاسی می ماند.

به گزارش ندای زاهدان در حالی که مسئله ناامنی و ترور سالهای سال دولتهای مختلف جمهوری اسلامی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا را درگیر کرده است، شهریاری نماینده زاهدان در بیانیه ای تماما سیاسی بدون توجه به ابعاد این ناامنی ها سعی کرده آنها را مربوط به سیاستهای دولت تدبیر و امید اعلام کند. متاسفانه لحن و ادبیات نماینده محترم زاهدان بیشتر از آنکه از روی دلسوزی و در راستای ایفای وظابف نمایندگی باشد بیشتر به یک بیانیه سیاسی برای بهره برداری های سیاسی شبیه است.

آقای شهریاری باید پاسخ دهد آیا در هشت سال گذشته که دولت و استان تماما در اختیار دولت اصولگرا و نیروهای هم پیاله ایشان بوده آیا استان مشکل امنیتی نداشته است؟ آیا آن زمان ترورها و گروگانگیری ها و نا امنی ها ربطی به سیاست های دولت و استانداران وقت از جمله یکی از دوستان نزدیک ایشان نداشته است؟ آیا آن زمان هم ایشان ازاین بیانیه های سیاسی داده است؟

ایشان باید پاسخ دهد چرا هر بار با موضع گیریهای تند و سیاسی نسبت به تحریک بخشی از مردم استان اقدام می کند؟ آیا این سخنان در راستای منویات مقام معظم رهبری است که همیشه و در همه حال مخالف سخنان تفرقه انگیزانه و خلاف وحدت بوده اند؟

کمی بررسی کارشاسی نشان می دهد ریشه مسائل ناامنی استان ربط 100 درصدی به سیاستهای دولتهای جمهوری اسلامی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا نداشته است چرا که اگر اینچنین بود باید با تغییر دولتها این مسائل و مشکلات حل می شد. بررسی کامل این وضعیت نشان می دهد که نا امنی ها چه در زمان مهندس حسینی استاندار محبوب دولت جناب آقای خاتمی وجود داشت چه در زمان مهندس امینی دیگر استاندار اصلاح طلب ، چه در زمان دکتر دهمرده بومی استان و استاندار دولت احمدی نژاد چه در زمان مهندس آزاد دیگر استاندار دولت احمدی نژاد وجود داشته است.

مسئله ای که باید به آن توجه داشت این است که در گذشته و حدود دو دهه پیش این نامنی ها بیشتر ریشه های شرارت و مواد مخدر داشته اما به مرور زمان و با سیاستهای دشمنان جمهوری اسلامی این ناامنی ها و ترورها و گروگانگیریها بیشتر جنبه های به ظاهر عقیدتی و مذهبی به خود گرفته است.

سرویس های جاسوسی کشورهایی مانند آمریکا به خوبی متوجه شده بودند که در این نوع ناامنی ها بیشتر می توانند به اهداف تفرقه انگیزانه خود برسند. متاسفانه برخی افراد در داخل استان که شخصیتهای بانفوذی نیز هستند بدون توجه به اهداف اصلی سرویس های جاسوسی بیگانه که همان ایجاد اختلاف بین مردم استان است در دام انها گرفتار شده و بدون توجه به ابعاد و ریشه های این ناامنی ها با نگاه سطحی و احساسی به ماجرا خواسته یا ناخواسته در مسیر تفرقه گام برداشته اند.

مطمئنا اگر هر فرد و شخصیتی چه شیعه و چه سنی حتی اگر محبوب ترین فرد نزد قوم خود باشد و مدافع و حمایت کننده اقدامات تروریستی در استان نیز باشد باید با شدیدترین برخوردها و محکومیت های قانونی مواجه شود اما روال قانونی و رسمی آن طی شود.مطمئنا در این شرایط اگر مسئله ای قانونی اثبات شود مردم استان نیز آن را می پذیرند. اما اینکه امثال آقای شهریاری مدام با نیش و کنایه و زبان تند برخی افراد و برخی قومیت های استان را مورد اشاره قرار می دهند نه فقط مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب حساسیت و عکس العمل همه مردم استان می شود. برخی از این نیش و کنایه ها ناراحت شده و عکس العمل منفی نشان می دهند و برخی دیگر نیز که به هر حال آقای شهریاری را به عنوان یک شخصیت سطخ بالا قبول دارند بر اساس اشاره های ایشان عکس العمل های منفی نسبت به سایر قومیت های استان خواهند داشت.

آیا نتیجه این اقدامات غیر از این است که منجر به شکاف بیشتر بین مردم استان می شود؟ غیر ازاین است که موجب خوشحالی دشمنان جمهوری اسلامی می شود؟

امیدواریم جناب آقای شهریاری نماینده محترم زاهدان به جای بهره برداری های سیاسی از این اتفاق های تلخ سعی کند از نفوذ خود همراه با دیگر نمایندگان و مسوولان استان استفاده کرده و در جهت ریشه کن شدن این ناامنی ها و ترور ها گام بردارد.

متن کامل بیانیه دکتر شهریاری به شرح ذیل می باشد :

در متن بیانیه حسینعلی شهریاری آمده است: خبر شهادت کارمندان و چهره‌های غیر نظامی در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان موجی از نگرانی و پرسش‌های بی‌پاسخ را برای مردم به وجود آورده است، غم انگیزتر و ناراحت‌کننده تر آن است که مسئولان مربوطه پاسخ قانع کننده‌ای برای زخم‌های مردم ندارد.

این بیانیه می‌افزاید: در حالیکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به جنوب استان دارد و بسیاری از مطالبات حتی فراتر از انتظار توسط دولتمردان محقق شده، چرا این نا امنی‌ها ادامه پیدا می‌کند و شتاب گرفته است؟

در این بیانیه آمده است: پاسخ دقیق آن است که این اتفاق‌های ناگوار نشان می‌دهد که نگاه سیاسی و منفعت‌طلبانه حزبی به مقوله امنیت هرگز جواب نخواهد داد بلکه به تشدید آن نیز کمک خواهد کرد.

این بیانیه می‌افزاید: متهمان اصلی در این اتفاقات کسانی هستند که اصرار دارند واژه وهابیت را از ادبیات امنیتی سیستان و بلوچستان حذف کنند و صد البته متهم اصلی در نا امنی‌ها مسئولانی هستند که بی توجه به محتوای بیانیه مقام معظم رهبری پس از حادثه تروریستی مسجد علی‌ابن ابیطالب(ع) نسخه‌های ناکارآمد امنیتی و شخصی برای استان می‌پیچند.

در این بیانیه آمده است: رهبری در این بیانیه مهم و تاریخی وظایفی را برای گروه‌های مختلف تعریف کردند، امروز این پرسش پاسخ داده شود که مسئولان برای اجرایی شدن آن وظایف چه کرده‌اند؟ چرا به برخی اشخاص در اجرای وظایف تخفیف داده می‌شود؟

این بیانیه می‌افزاید: نکته دیگری که مدعیان دولت تدبیر و امید باید پاسخ بدهند؛ این است که چه اقداماتی سبب شده که تروریست‌ها بیشتر از هر زمان دیگری شهادت گزینه‌های غیرنظامی را بهترین برنامه خود می‌دانند؟

در این بیانیه آمده است: شهادت معلم عزیز جواد نوروزی و اینک ترور محمدرضا صیادی، کارمند ثبت احوال منطقه سرباز نشان می‌دهد قتل‌های هفدمند ابعاد تازه از اختلاف افکنی قومیتی را به دنبال دارد، اما دشمن دشمنی می‌کند ولی متولیان برقراری امنیت اگر استراتژی، در جنوب شرق برقراری امنیت از طریق مردم و واگذاری به معتمدان محلی است، چرا که آثار این مسئله ملموس نیست و قتل‌های یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتد؟

مسئولان باید بدانند برای برقراری امنیت به وسیله مردم باید اصلح‌ترین و با اعتمادترین افراد مسلح شوند نه اینکه خود عامل برخی از نا امنی‌های استان باشند و از طرفی هم مردم استان طبق رهنمودهای رهبر انقلاب خار در چشم و استخوان در گلو با همه وجود وحدت خود را حفظ خواهند کرد ولی شرط اساسی آن این است که این وحدت عزتمدارانه باشد مه اینکه هر روز پشت سر جنازه مطهری ندای وحدت سر بدهند.

در پایان بار دیگر با ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عهده و پیمان می‌بندم و اعلام می‌کنم کسانی که فکر می‌کنند با شهادت عزیزان ما می‌توانند مرزداری تنگه احد کشور را از افتخارات ما حذف کنند، کور خوانده‌اند و هیچ غلطی نخواهند کرد

در متن بیانیه حسینعلی شهریاری آمده است: خبر شهادت کارمندان و چهره‌های غیر نظامی در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان موجی از نگرانی و پرسش‌های بی‌پاسخ را برای مردم به وجود آورده است، غم انگیزتر و ناراحت‌کننده تر آن است که مسئولان مربوطه پاسخ قانع کننده‌ای برای زخم‌های مردم ندارد.

این بیانیه می‌افزاید: در حالیکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به جنوب استان دارد و بسیاری از مطالبات حتی فراتر از انتظار توسط دولتمردان محقق شده، چرا این نا امنی‌ها ادامه پیدا می‌کند و شتاب گرفته است؟

در این بیانیه آمده است: پاسخ دقیق آن است که این اتفاق‌های ناگوار نشان می‌دهد که نگاه سیاسی و منفعت‌طلبانه حزبی به مقوله امنیت هرگز جواب نخواهد داد بلکه به تشدید آن نیز کمک خواهد کرد.

این بیانیه می‌افزاید: متهمان اصلی در این اتفاقات کسانی هستند که اصرار دارند واژه وهابیت را از ادبیات امنیتی سیستان و بلوچستان حذف کنند و صد البته متهم اصلی در نا امنی‌ها مسئولانی هستند که بی توجه به محتوای بیانیه مقام معظم رهبری پس از حادثه تروریستی مسجد علی‌ابن ابیطالب(ع) نسخه‌های ناکارآمد امنیتی و شخصی برای استان می‌پیچند.

در این بیانیه آمده است: رهبری در این بیانیه مهم و تاریخی وظایفی را برای گروه‌های مختلف تعریف کردند، امروز این پرسش پاسخ داده شود که مسئولان برای اجرایی شدن آن وظایف چه کرده‌اند؟ چرا به برخی اشخاص در اجرای وظایف تخفیف داده می‌شود؟

این بیانیه می‌افزاید: نکته دیگری که مدعیان دولت تدبیر و امید باید پاسخ بدهند؛ این است که چه اقداماتی سبب شده که تروریست‌ها بیشتر از هر زمان دیگری شهادت گزینه‌های غیرنظامی را بهترین برنامه خود می‌دانند؟

در این بیانیه آمده است: شهادت معلم عزیز جواد نوروزی و اینک ترور محمدرضا صیادی، کارمند ثبت احوال منطقه سرباز نشان می‌دهد قتل‌های هفدمند ابعاد تازه از اختلاف افکنی قومیتی را به دنبال دارد، اما دشمن دشمنی می‌کند ولی متولیان برقراری امنیت اگر استراتژی، در جنوب شرق برقراری امنیت از طریق مردم و واگذاری به معتمدان محلی است، چرا که آثار این مسئله ملموس نیست و قتل‌های یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتد؟

مسئولان باید بدانند برای برقراری امنیت به وسیله مردم باید اصلح‌ترین و با اعتمادترین افراد مسلح شوند نه اینکه خود عامل برخی از نا امنی‌های استان باشند و از طرفی هم مردم استان طبق رهنمودهای رهبر انقلاب خار در چشم و استخوان در گلو با همه وجود وحدت خود را حفظ خواهند کرد ولی شرط اساسی آن این است که این وحدت عزتمدارانه باشد مه اینکه هر روز پشت سر جنازه مطهری ندای وحدت سر بدهند.

در پایان بار دیگر با ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عهده و پیمان می‌بندم و اعلام می‌کنم کسانی که فکر می‌کنند با شهادت عزیزان ما می‌توانند مرزداری تنگه احد کشور را از افتخارات ما حذف کنند، کور خوانده‌اند و هیچ غلطی نخواهند کرد.


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: