فراخوان اعتراض به قتل عام مردم کردستان ترکیه

24 12 2015

Download (3)ریاست مشترک شورای رهبری ک.ج.ک گفت دولت ترکیه که توان شکست مقاومت خلق کرد را ندارد بیش از پیش هار شده است. ک.ج.ک خاطرنشان ساخت که مقاومت علیه این نیروی فاشیست, کاری مقدس است و افزود:


فراخوان اعتراض به قتل عام مردم کردستان ترکیه
http://anfpersian.com/news/kh-j-kh-mln-qtl-m-h-mjzt-khwhnd-shd

«حملات دولت آ.ک.پ بر ضد ملت کرد و دموکراسی به شکست خواهد انجامید. حملات هراندازه سنگین باشد, اما مقاومت تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد یافت و عاملان قتل‌عام‌ها چه زود و چه دیر, به مجازات اعمالشان خواهند رسید».

ریاست مشترک شورای رهبری ک.ج.ک اعلام کرد که دولت ترکیه همه مسئله کرد را حل نمی‌کند, هم در اوج هاری به حیات دموکراتیک و آزاد این ملت که اعلام خودمدیریتی‌کرده‌اند, حمله می‌کند. در بیانیه آمده:«همه روزه زنان, کودکان, جوانان و سالخوردگان کشتار می‌شوند. منازل مردم را به توپ بسته و تخریب می‌کنند . با این کار تلاش می‌کنند وارد محلات شهرها شوند. در جریان شدیدترین جنگ‌های تاریخ انسانیت هم چنین وحشی‌گری‌ای دیده نشده است, چنانچه انسان‌ها را گرسنه و تشنه می‌گذارند تا تسلیم شوند. این سیاست پلید و ضداخلاقی در اوج بی‌وجدانی ادامه دارد. جنگ پلید جاری تنها برای شکستن اراده خلق مدنی است».

دولت ترکیه در اوج ناتوانی هار می‌شود

ریاست مشترک شورای رهبری ک.ج.ک گفت:«دولت ترکیه نیروی بزرگ نظامی و پلیس بکار گرفته و علی‌رغم حملات بسیار شدید هم نمی‌تواند مقاومت ملت کرد را درهم بشکند. لذا بیش از پیش هار شده است. جنگ پلید خود را به اوج رسانده است. با دهها هزار نظامی ارتش, هزاران پلیس و صدها تانک و خودروی زرهی شهرستان‌های با جمعیت صد هزار نفری را محاصره کرده‌اند. مستقیما شهرها را توپباران می‌کنند. این امر اثبات می‌کند که نیرویی اشغالگر است. هرچند این جنگ را برای نابودی آرزوی کردها برای حیات آزاد و دموکراتیک به انجام می‌رساند, اما تلاش می‌کند جنگ پلید خود را جنگ رهایی از تجزیه خاک ترکیه جلوه دهد. درحالی که خود آنها با استفاده از ارتش و تبهکاران موسوم به نیروی ویژه به پلیدترین حملات دست زده و مبارزات ملت کرد برای اتحاد دموکراتیک وآزاد را هدف قرار می‌دهند.

حملات دولت ترکیه با انحاء مختلف که در تاریخ جهان نظیر آن دیده نشده, با پلیدترین شیوه‌ها انجام می‌گیرد و نتایج آن هم سنگین خواهد بود. روزی نیست که زنان, کودکان وسالخوردگان کشته نشوند. زیرا زنان پیشاهنگ و ستون انقلاب هستند وبیش از همه به آنها حمله می‌برند و زنان وکودکان را قتل‌عام می‌کنند. تنها در عرض دو سه ماه گذسته بیش از 50 کودک قتل‌عام شده‌اند. این وضعیت نشان‌دهنده کاراکتر جنگ‌ پلید دولت ترکیه است. همچنین به همان تعداد زن و سالخورده هم قتل‌عام شده‌اند. دهها جوان بامقاومت علیه آن حملات به شهادت رسیده‌اند.

تصاویر قتل یک زن که دارای 11 فرزند بود و وی را به بیمارستان می‌بردند, نشان می‌دهد که کاراکتر حملات امروز ترکیه در کردستان چیست. این تصاویر نشاندهنده جوهر جنگ پلید در کردستان است.

در هیچ جنگی دیده نشده که مردم تشنه گردانده شوند. تشنه گرداندن مردم نشان می‌دهد که دولت ترکیه با توسل به چه راهکار پلیدی به جنگ دامن می‌زند. تانکرهای آب بر بام خانه‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند. ترانس‌های برق را منهدم می‌کنند. آشکارا مشاهده می‌شود که چه طرفی می‌خواهد زندگی را نابود و خلق را به اسارت خود درآورد».

مقاومت داخل شهری گسترش می‌یابد

در ادامه بیانیه ک.ج.ک آمده:

«بدون‌شک علیه این حملات, خندق‌های داخل شهری حفر شده و سنگر‌ها ساخته خواهد شد. خندق و سنگر‌سازی مدام برای دفاع از خود ساخته شده‌اند. ساختن اینها در یک شهر به این معنا است که حمله‌کنندگان تا دندان مسلح هستند.

ملت کرد در رویارویی با عدم حل مسئله کرد بدون شک راه چاره خود را خواهد یافت و علیه حملات مقاومت می‌کند. هویت, زبان, فرهنگ و موجودیت ملت کرد در خطر است و حیات آزاد و دموکراتیک آن ملت به رسمیت شناخته نمی‌شود. لذا کسی حق ندارد با مقاومت ملت کرد ضدیت کند. ملت کرد حق هیچ کس را سلب و غصب نکرده است. تنها از حقوق خوددفاع می‌کند. هیچ کسی نمی‌تواند بگوید که دولت ترکیه حق پایمال‌کردن حقوق کردها و حاکمیت بر آنها را دارد.

جنبش آزادی کرد, ملت کرد و رهبر ملت کرد, عبدالله اوجالان برای حل مسئله کرد , معقول‌ترین برخورد را داشته و دارند. خدایان ظالم در اسطوره‌ها هم نمی‌توانند این برخورد معقول ما را انکار کنند. دولت آ.ک.پ از این برخورد ما سوءاستفاده می‌کند, با عدم حل مسئله کرد خیال می‌کند می‌تواند اراده ملت کرد را به شکست بکشاند. آ.ک.پ مسئول وضعیت کنونی است. دولت ترکیه که با دهها هزار نیروی نظامی, تانک و توپ به مردم حمله می‌کند و همه روزه زنان و کودکان را قتل‌عام می‌کند, اثبات می‌کند که دارای چه سیاست‌ها و ذهنیت پلیدی است. چه بسا این حکومت به مدت یک سال است هر روز می‌گوید امنیت را برقرار و یکایک شماها را نابود خواهیم کرد.

مقاومت بر ضد این نیروی فاشیست مقدس است

ما تا به آخر مبارزه می‌کنیم. مقاومت علیه نیروی فاشیستی که می‌گوید نابودتان خواهیم کرد, مقدس است. خلق کرد امروزه همه‌جا, بویژه در مناطقی که خودمدیریتی‌ها اعلام شده, قهرمانانه مقاومت می‌کند که یکی از بزرگترین مقاومت‌های تاریخ انسانیت می‌باشد. این مقاومت روز به روز بزرگ‌تر و گسترده‌تر می‌شود. تا نابودی این ذهنیت قتل‌عام‌گر و آزادی ملت کرد و دموکراتیزه‌کردن ترکیه, مقاومت ادامه خواهد یافت.

خلق کرد سکوت نکند

امروزه مقاومت در سور, جزیر, نصیبین, سلوپی, کربوران, گور, فارقین, بسمیل, دیرک و گمگم, مقاومت برای تحقق حیات آزاد و دموکراتیک تمامی ملت کرد است. تمامی این ملت علیه آن حملات سنگین در هیچ منطقه‌ای سکوت نخواهد کرد. پیروزی این مقاومت موجب تحقق حیات آزاد و دموکراتیک برای تمامی خلق است. کسانی که می‌خواهند این مقاومت شکست بخورد, همان‌هایی هستند که می‌خواهند اراده ملت کرد را به شکست بکشانند. به همین دلیل در شهرهای وان, بایزید در ایالت سرحد, الیح مرکز ایالت گارزان, جایی که مقاومت 15 آگوست آغاز شد و سرت که قلب ایالت بوتان است, اورفا که شهر پیامبران است, درسیم که مرکز کردهای علوی و قلعه مقاومت کردستان, چولک که روح مقاومت ملت کرد را به اوج رسانده و فرزند مقاومت 14 ژوئیه یعنی خیری را پرورانده و تمامی شهرها, شهرستان‌ها و روستاهای کردستان برای صیانت از مقاومت خودمدیریتی‌ها باید قیام کنند.

خلقمان که در دهه 90 میلادی روستاهایشان به آتش کشیده وتخریب شد و خود آواره شدند, خلقمان که بخاطر جنگ ویژه وتخلیه کردستان ناچارا به شهرهای ترکیه پناهنده شدند, هم‌اکنون لازم است بدانند که شهرها و شهرستان‌های کردستان ویران گردانده می‌شوند, به آتش کشیده می‌شوند و می‌خواهند اراده ملت کرد را تسلیم‌پذیر سازند, لذا باید به قیام برخیزند. خلقمان در شهرهای ترکیه, بویژه جوانان کرد باید به این دولت ظالم, فاشیست و تبهکار نشان دهند که نخواهند توانست کردستان را ویران و به آتش بکشند.

حمله در ضدیت با ملت ترکیه است

باید تمامی خلق‌های ترکیه و نیروهای دموکراسیخواه بدانند که حملات به کردستان نه تنها برضد حیات آزاد و دموکراتیک ملت کرد, بکله بر ضد حیات آزاد و دموکراتیک تمامی خلق‌های ترکیه است. مقاومت ملت کرد برای خودمدیریتی‌ها, در عین حال گامی برای دموکراتیزه‌کردن ترکیه است. حمله به خودمدیریتی‌ها, حمله به حیات آزاد و دموکراتیک خلق‌های ترکیه می‌باشد. باید تمامی خلق‌های ترکیه و نیروهای دموکراسیخواه این حقیقت را دریابند و برای حیاتی آزاد و دموکراتیک در کنار ملت کرد در عین برادری و خواهری , به قیام برخیزند و مبارزات دموکراتیک مشترک به انجام برسانند.

باید انسانیت پیشرو موضع‌گیری کند

تمامی نیروهای دموکراسیخواه جهان, سوسیالیست‌ها و انسانیت پیشرو, سازمان‌های حقوق بشری, نیروهای حامی دموکراسی وحقوق بشر باید ظلم و قتل‌عام جاری بر ضد ملت کرد را بخوبی ببینند و همانند یکم نوامبر, روز جهاین کوبانی بر ضد دولت ترکیه و آ.ک.پ دارای موضع راسخ باشند. با موضع‌گیری علیه این حملات , باید اثبات کنند که در قبال حمله به دموکراسی, آزادی‌ها و حقوق بشر سکوت نخواهند کرد.

تداوم مقاومت تا به آخر

در خاتمه بیانیه ک.ج.ک گفته شده:«باردیگر خاطرنشان می‌سازیم و سوگند یاد می‌کنیم که حملات کنونی دولت آ.ک.پ بر ضد دموکراسی و در راستای دشمنی با کردها به شکست خواهد انجامید. ملت کرد به حیات آزاد و دموکراتیک و ترکیه هم به دموکراسی دست خواهند یافت. حملات هراندازه شدید باشد, اما مقاومت ما تا به آخر ادامه خواهد یافت و مسئولان سیاست‌های قتل‌عام‌گرانه دیر یا زود مجازات خواهند شد».


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: