آخرین ملاقات خانواده با درویش محمد ثلاث در زندان رجایی شهر

17 06 2018

از زندان رجایی‌شهر با خانواده محمد ثلاث تماس گرفته شده است تا برای «آخرین ملاقات» با او به زندان بروند. گفته می‌شود آخرین ملاقات محمد ثلاث با خانواده روز یکشنبه ۲۷ خرداد خواهد بود.


آخرین ملاقات خانواده با درویش محمد ثلاث در زندان رجایی شهر

سایت مجذوبان نور گزارش داده که مقامات زندان رجایی شهر روز شنبه ۲۶ خرداد (۱۶ ژوئن) با خانواده درویش محمد ثلات تماس گرفته و گفته‌اند که روز بعد یعنی یکشنبه ۲۷ خرداد برای آخرین ملاقات با محمد ثلاث باید به زندان مراجعه کنند. اخیرا زینب طاهری، وکیل‌مدافع محمد ثلاث از اعاده دادرسی موکلش خبر داده بود. طاهری به خبرگزاری ایسنا گفته بود که پرونده موکلش به شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور ارجاع شده است. دیوان عالی تقاضای دادرسی را رد کرده است.

محمد ثلاث متهم است که در حوادث ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۶ در تجمع دراویش در خیابان پاسداران تهران که برای جلوگیری از بازداشت نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی صورت گرفت، اتوبوسی را به سوی مأموران انتظامی رانده و سه تن از آ‌ن‌ها را زیر گرفته است.

به گفته زینب طاهری محمد ثلاث به سه بار قصاص محکوم شده است. در پرونده محمد ثلاث نکات ناروشنی وجود دارد.

زینب طاهری، وکیل ثلاث پیش از این در گفت‌وگو با دویچه‌وله گفته بود، محمد ثلاث پیش از این حادثه بازداشت شده و راننده این اتوبوس نبوده است.

وکیل محمد ثلاث در کانال تلگرامی خود روز شنبه ۲۶ خرداد یک بار دیگر تاکید کرده است که «هیچ شاهد و فیلمی دال بر اینکه محمد ثلاث پشت اتوبوس [مرگ] بوده وجود ندارد».

وکیل محمد ثلاث می‌گوید برای نخستین بار در تاریخ قضایی جهان، به جای آن‌که بازسازی صحنه جرم در محل وقوع حادثه و با حضورمتهم و وکیل او و شهود ماجرا و پرسنل ناجا برگزار شود، بازسازی صحنه جرم بدون حضور متهم، وکیل او و شهود ماجرا و در محل اداره آگاهی شاهپور انجام شده است.

زینب طاهری همچنین تاکید کرده است که جمجمه محمد ثلاث براثر ضربات شدید باتوم از ۱۷ نقطه شکسته است و بر اثر این ضربات تقریبا نابینا شده است.

بنا بر آن‌چه زینب طاهری نوشته، پس از این‌که در دادگاه اول محمد ثلاث اتهام وارده را رد کرده است، «در اداره آگاهی او را تا سرحد مرگ کتک زده و شکنجه کرده و انگشتان دستش را شکستند؛ روی سرش با پوتین ایستاده و دنده‌هایش را شکستند».


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: