دختر بلوچی که در ایرانشهر مورد آزار جنسی قرار گرفته به عقد متجاوز در آمد!

10 08 2018

دختر بلوچی که در ایرانشهر مورد آزار جنسی قرار گرفته و شکایتش به نتیجه نرسیده بود در نهایت برای حفظ آبروی خانواده به عقد متجاوز در آمد!


دختر بلوچی که در ایرانشهر مورد آزار جنسی قرار گرفته به عقد متجاوز در آمد!

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مائده (اسم مستعار جهت حفظ هویت)، معلم رسمی آموزش و پروش از اهالی شهرستان خاش است و چندین سال در شهرستان ایرانشهر تدریس میکند.

این معلم شرح حالش را اینگونه بیان کرد: ” بنده طی سال هایی که در ایرانشهر تدریس میکردم چندین مرتبه توسط افرادی در پوشش تاکسی مورد تهدید قرار گرفتم، این تهدید ها تا جایی ادامه داشت که به نزد ریاست حراست اداره کل آموزش و پرورش، مراجعه کردم و مسئله را مطرح کرده اما پاسخی دریافت نکردم”.

وی در ادامه گفت: “پس از مدت کوتاهی بنده توسط دو فرد ناشناس مسلح در ایرانشهر ربوده شده و پس از آن بیهوش شده و تا وقت به هوش آمدن متوجه چیزی نشدم. یک بار دیگر نیز در شهر زاهدان پس از خروج از ترمینال سوار یک پراید شدم و به خیال اینکه مسافرکش است ادرس دادم تا مرا به مقصد برساند. اما راننده بدون توجه به اعتراض من ، مرا با تهدید اسلحه به مجتمع نسیم برد و این شخص نیز مربوط به ماجرای قبلی بود. در آنجا یه دختر دیگر را هم جلوی چشمم آزار داد. بعد بیهوش شدم تا اینکه پس از چند ساعت بیدار شدم، هوا تاریک شده و کسی در خانه نبود و توانستم با دراوردن لولای در از خانه خارج شوم”.

این معلم اهل خاش در ادامه توضیح داد: “پس از این ماجرا از فامیل و آشنایان شایعاتی در مورد خودم شنیدم، که فردی به نام “ع.ت” با یکی دو نفر از آشنایان من گفته است که با من ارتباط داشته است، این صحبت ها و شایعات تا حدی در بین فامیل و آشنایان پخش شده بود که مردان فامیل من “ع.ت” را تهدید کرده بودند و او در جواب گفته بوده که من با وی دوست بوده و ارتباط دارم و از من عکس دارد!

پس از این خانواده و فامیل مرا تهدید به مرگ کردند تا اینکه ریش سفیدان قبیله پادرمیانی کرده مرا به عقد شخص متجاوز دراوردند و بدین صورت به وی میدان دادند تا به کارهای غیراخلاقی اش ادامه دهد.

این قربانی افزود: پنج ماه است که شکایت کردم اما قاضی حتی اصلا پرونده مرا نگاه نمیندازد در جلسه ی دادگاه قاضی نه بهم اجازه ی دفاع داد و نه اجازه ی درخواست وکیل نه اجازه ی خروج و تماس تلفنی گفت: یا بازداشت و زندان میشی یا اتهامات فرد متجاوز را قبول میکنی. حتی وقتی گفتم میخوام با وکیلم تماس بگیرم و در حضور ایشان صحبت کنم بهم اتهام فرار کردن و در رفتن رو زدند. دقیقا مرا شکنجه روانی کرد که به خیال خودش اتهام بگیره.

همچنین با تنها شدنم و اینکا این فرد با ایجاد مزاحمت در محل کار و محل اقامتم و ایجاد مزاحمت برای همکارانم و تهدیدهای مکرر در نهایت مرا وادار کرد تا حاضر به عقد محضری شوم تا نتوانم از وی شکایت کنم”.

وی در ادامه افزود: “با تحقیق فراوان توانستم محل اقامت این فرد را در مجتمع اطلاعات زاهدان پیدا کنم و وارد منزل شدم که در داخل منزل کیفی پیدا کردم پر از موبایل و مموری کارت که تماما تصاویر من و سایر دخترانی بود که مورد آزار و اذیت این فرد قرار گرفته بود مدارک را به مولوی… نشان دادم به من گفت برای حفظ آبروی بقیه فیلم های دختران دیگر را پاک کن.”
اوجود آشکار بودن تمامی شواهد و قرائن این زن اهل شهرستان خاش به دلیل ترس از برخورد سنتی نسبت به خودش و تهدیداتی که صورت گرفته قادر به شکایت کردن نبوده و حتی بارها مورد تهدید قرار گرفته که در صورت طرح موضوع امکان دعوای طایفه ای وجود دارد.

این زن اهل خاش میگوید که “ع.ت” دست بالا گرفته و چندین بار از وی به عناوین مختلف منجمله افترا و هتک آبرو و همچنین بخاطر برداشتن موبایلها و مدارک تجاوز از خانه اش به اتهام سرقت و… شکایت کرده است.

گفتنی است، خرداد ماه سال جاری مولوی محمد طیب ملازهی در نماز عید از راز سر به مهر تجاوز به دختران در ایرانشهر توسط یک باند تجاوز کار دارای “زر و زور” خبر داد. این موضوع با واکنشهای متعددی رو به رو شده و مردم برای درخواست امنیت دختران در ایرانشهر تجمع کردند. برخی از تجمع کنندگان منجمله عبدالله بزرگزاده بازداشت شده و تا این لحظه همچنان در دست اطلاعات سپاه است.


کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: